×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

اخبار ویژه

true
    امروز  دوشنبه - ۲۲ مهر - ۱۳۹۸  
true
false

وزیر بهداشت گفت: دوران ماه عسل در وزارت بهداشت تمام شد، در سال سختی قرار داریم و باید به بخش خصوصی اتکای بیشتری داشته باشیم.

وزیر بهداشت در اجلاس روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی  با اشاره به اینکه روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی در سه موضوع مهم به ما کمک کردند، در ابتدای سال با جاری شدن سیلاب در برخی از نقاط کشور مواجه شدیم که حتی یک مورد گزارش اپیدمی نداشتیم که این موضوع حیرت سازمان جهانی بهداشت را در پی داشت.

نمکی تصریح کرد: دومین حرکت بحث پرونده الکترونیک سلامت بود، به دلیل اینکه هر حرکت دولت را زیر سوال می‌برند این حرکت را نمایشی جلوه دادند در حالی که این موضوع ریل‌گذاری عظیمی برای سیستم ارجاع و پزشک خانواده بوده است.

اثرات طرح ملی کنترل فشار خون در آینده می‌بینید

وی ادامه داد: کار سوم، اجرای قدرتمندانه طرح کنترل فشار خون در سطح ملی بود که در آینده اثرات آن را مشاهده می‌کنیم، قرار بود در جمعیت سی تا هفتاد سال ۲۰ میلیون را پایش کنیم که توانستیم ۳۰ میلیون را پایش کنیم، از بین این تعداد بیش از ۲ میلیون نفر مبتلا به فشار خون ملتلا بودند.

نمکی گفت: در آینده نیازمندی ما به تخت‌های بیمارستانی کاهش پیدا خواهد کرد، این کار با جیب خالی انجام شد، برخی فکر می‌کردند که من به سازمان برنامه می‌روم کلید خزانه را به من می‌دهند. ما با ۲۰ هزار میلیارد تومان کسری وارد سال ۹۸ شدیم، همت دانشگاه‌ها باعث شکل گرفتن کمپین فشار خون و پرونده الکترونیک سلامت شد.

نمکی گفت: انسان توسعه یافته هدف نهایی توسعه است، انسان ابزار توسعه نیست، سرمایه انسانی در بخش سلامت این افتخار را آفرید.

وزیر بهداشت تصریح کرد: در عرصه بهداشت گرفتار بیماری واگیر و غیرواگیر هستیم، سالک در شرق اصفهان گرفتارمان می‌کند و نمی‌توانیم بگوییم از شر بیماری واگیردار خلاص شدیم باید به هر دو مدل بیماری بپردازیم و برایشان راه حل پیدا کنیم.

وی بیان کرد: امیدواریم واکسیناسیون روتاویروس و پنوموکوک به صورت ساخت داخل از سال آینده در کشور اجرا شود. شیوه اجرای سیستم ارجاع و پزشکی خانواده با پرونده الکترونیک سلامت متفاوت خواهد بود، امیدواریم با ریل‌گذاری مناسبی که در پرونده الکترونیک سلامت انجام دادیم این تکلیف را به سرانجام برسانیم.

بهداشت سالمندان نیز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است

وی ادامه داد: باید خودمراقبتی و سلامت دیجیتال را جدی بگیریم، بحث بهداشت دهان به شدت مغفول مانده است، به خصوص در مناطق محروم و کمتر برخوردار. بهداشت سالمندان نیز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، سالمندان زمانی که می‌توانستند خلق ثروت کنند زیرساخت آن وجود نداشت، سالمندان پر دغدغه هستند و باید آن‌ها را دریابیم.

افسردگی عامل خودکشی و خشونت‌های اجتماعی است

وی افزود: ۱۴ تولد در شیعه داریم و ۱۳ وفات، باید فضای غم‌انگیز را شکست و از ظرفیت رسانه استفاده کرد، افسردگی عامل خودکشی و خشونت‌های اجتماعی است که رفع آن نیازمند همکاری بین بخشی است.

وزیر بهداشت گفت: یک میلیون سیصد هزار نفر در شهر مشهد حاشیه‌نشین هستند که باید به آن‌ها کمک ویژه کرد.

قطار طرح تحول سلامت در طول مسیر تعمیر می‌شود

وی افزود: در آغاز کار اعلام کردم، قطار طرح تحول سلامت در طول مسیر تعمیر می‌شود، در بسته طرح تحول سلامت باید بسته کاهش پرداخت از جیب مردم جدی گرفته شود. بیمارستان‌ها نباید مردم را برای خرید تجهیزات به خارج از بیمارستان بفرستند و این موضوع باید جمع شود.

نمکی گفت: رسیدگی به بیماران خاص و سخت نیز جزو برنامه‌های ما است، برخی از این بیماران خاص سو استفاده می‌کنند و برای گروهی دکان بازکرده است که بیت‌المال هدر رود.

وی گفت: برای اولین بار تکنیسین فوریت پزشکی زن تربیت خواهیم کرد.

وزیر بهداشت گفت: دوران ماه عسل در وزارت بهداشت تمام شد، در سال سختی قرار داریم و باید به بخش خصوصی اتکای بیشتری داشته باشیم.

وی ادامه داد: اگر دانشگاهی بخواهد از منابع دولت استفاده کند باید به این منابع توجه لازم را داشته باشند. ما روی سلامت مردم به دلیل کمبود منابع خطر نمی‌کنیم. دوران منابع زیاد سپری شده است و باید با برنامه‌ریزی به سمت مدیریت منابع حرکت کنیم.

نمکی گفت: اولین بار می‌خواهیم تکنسین اورژانس زن تربیت کنیم بسیار ی از سوانح و خودکشی‌ها نیاز به تکنسین زن داریم اگرچه پرسنل اورژانس برادران در کنار خانم‌ها هستند

وزیر بهداشت افزود: توریسم سلامت در کردستان و خوزستان و خراسان را به طور جدی پیگیری می‌کنیم.

وی عنوان کرد: در بخش آموزش ما توسعه بی رویه برخی رشته‌ها را با فشار مقامات محلی داشتیم و اکنون در حال بازنگری هستیم و به دنبال جواب این سوال هستیم که چه کسی را برای چه کاری با چه هزینه ای در چه مدتی تربیت کنیم و بسته تحول آموزشی را دنبال می‌کنیم.

وی افزود: در پژوهش رتبه ما ارتقاء پیدا مرده است و اتصال این مجموعه با پارک‌های علم و فناوری موجب افتخار است.

true
برچسب ها :
false
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false