×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

اخبار ویژه

true
    امروز  یکشنبه - ۲۹ اردیبهشت - ۱۳۹۸  
true
false

با تصمیم بانک مرکزی، از این پس هر یک از مشتریان نظام بانکی، برای انتقال وجه باید علت انتقال و مورد مصرف را در یکی از آیتم‌ فرم‌های انتقال وجه در شبکه بانکی، اعلام نمایند.

شعب بانکی این روزها، ساعات شلوغی را می‌گذرانند. روزهایی که بسیاری از مردم با مراجعه به نظام بانکی، کار تسویه حساب‌های پایانی سال خود را انجام داده و به تبع آن، بازار نقل و انتقال وجوه و پرداخت و برداشت وجه در شعب بانک‌ها داغ است.

در این میان، بانک مرکزی نیز برای مبارزه با پولشویی، مسیرهایی را تعریف کرده که از جمله آن ایجاد شفافیت هر چه بیشتر در نقل و انتقالات بانکی است. به نحوی که طی ماههای گذشته تلاش کرده، علاوه بر اینکه سقف تراکنش‌های کارتخوان را در یک روز برای هر مشتری تعیین کرده، با صدور بخشنامه‌ها و دستورالعمل‌هایی راه را برای نقل و انتقال بین بانکی کنترل شده‌تر کرده است.

این روزها اما مشتریان نظام بانکی با نوع دیگری از خوداظهاری در شعب بانکی مواجه هستند که خود را در نقل و انتقالات پول بین حساب‌ها نشان داده است؛ به نحوی که هر یک از مشتریان اگر بخواهند وجهی را از حساب خود به حساب بانکی فرد دیگری منتقل کنند، باید حتماً هدف از انتقال وجه را هم به شعب بانکی اظهار کنند.

بررسی‌های میدانی خبرنگار مهر حکایت از آن دارد که این روزها مشتریان باید حتماً محل مصرف پول منتقل شده را اعلام نمایند تا در بانک به ثبت رسد. یکی از متصدیان شعب در گفتگو با خبرنگار مهر می‌گوید: این کار سبب خواهد شد تا بانک در صورت لزوم بتواند بررسی‌های لازم را انجام داده و راستی‌آزمایی اظهارات فرد صاحب حساب را صورت دهد.

منبع: خبرگزاری مهر

true
برچسب ها :
false
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false